60 minut i 8 sekund – to aktualny rekord świata w najdłuższym kontakcie ciała ze śniegiem. Wynik ten osiągnął 25 stycznia 2013 roku Oleksiy Gutsulyak z Ukrainy. Czy Valerjanowi Romanovskiemu – Polakowi z Wileńszczyzny, który stale przesuwa granice – testując organizm w najtrudniejszych warunkach, uda się pobić dotychczasowy rekord? Dowiemy się tego już 13 maja podczas Reha INNOVATIONS. W trakcie zmagań specjaliści będą na bieżąco monitorować i analizować parametry życiowe mistrza i dzielić się obserwacjami z widzami.

Jedno jest pewne - dla Valerjana Romanovskiego niemożliwe nie istnieje. Pobił rekord najdłuższego kontaktu ciała z lodem, przez kilka dób podróżował rowerem po mroźnej Jakucji w temperaturze –50°C, spędził 100 godzin w komorze termoklimatycznej w temperaturze odczuwalnej –60°C, spożywając jedzenie w postaci lodu i jak sam mówi — największą satysfakcję daje mu wydobywanie z organizmu możliwości czy zasobów wcześniej uśpionych.

Wykład otwarty i morsowanie z uczestnikami!

Morsowanie to temat, który choć dotyczy lodowatej wody, co roku rozpala wielu śmiałków. Polacy coraz bardziej kochają morsować i wraz z pierwszymi przymrozkami z zapałem szukają akwenów wodnych, aby hartować ciało. Czy jednak każdy może korzystać z zimowych kąpieli? Jak dobrze się do nich przygotować i od czego zacząć? M.in. na te pytania zwiedzający poznają odpowiedzi, uczestnicząc w wykładzie na temat „Świadomego obcowania z zimnem” wygłoszonego przez dr inż. Valerjana Romanovskiego i dr hab. Anetę Teległów, prof. AWF w Krakowie na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej.

Obecność na targach gościa specjalnego to również fantastyczna okazja dla odwiedzających, aby pod okiem eksperta rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem. W tym celu na stoisku Valerjana Romanovskiego postawiona zostanie specjalna balia z wodą. Odbędzie się również pokaz siedzenia w lodzie nawiązujący do Rekordu Guinnessa. Nad wszystkim czuwać będą ratownicy medyczni.

Harmonogram wydarzeń na stoisku

13.05.2022
  • O godz 11:00 Valerjan Romanovski podejmie próbę bicia rekordu Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w śniegu. 
  • O godz 14:00 zasypiemy Agnieszkę Szura lodem w skrzyni w której Valerjan pobił rekord Guinnessa. 
  • Od godz 10:00 do 15:30 będziecie mogli skorzystać z kąpieli w bali która jest w chłodni o temperaturze powietrza -20 stopni. 
14.05.2022
  • ‍11:00-11:45 Zapraszamy na wykład "Świadome morsowanie [morsowanie na sucho, wysiłek w niskich temperaturach]/ Morsowanie poprzez pryzmat badań naukowych." Wykład poprowadzą dr inż. Valerjan Romanovski oraz dr hab. Aneta Teległów, prof. AWF, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • Od godz 10:00 do 15:30 będziecie mogli skorzystać z kąpieli w bali która jest w chłodni o temperaturze powietrza -20 stopni. 
  • O godzinie 10:30 i 12:30 odbędzie się dla uczestników morsowanie do stanu hipotermii pod opieką niezawodnego zespołu Medyk Rescue Team
Obowiązują zapisy, napisz do Valerjan Romanovski & Rock Balancing Ice.>>

CENNIK: 
Morsowanie w chłodni z instruktorem - 50PLN 
Morsowanie do stanu hipotermii - 200PLN 

Podczas całych targów będzie można kupić książkę „Morsowanie, Świadome Obcowanie z Zimnem” Valerjana Romanovskiego z autografem.
A po wychodzeniu będziecie mogli się zagrzać w saunie Vingberg Polska.


Kup bilet na targi już teraz!>>
Bądź na bieżąco - dołącz do wydarzenia na Facebooku!>>