Poprzednia edycja

Reha-INNOVATIONS-2022-13-maja (7).jpg

Technologia w służbie człowiekowi

Ambicją organizatorów Reha INNOVATIONS było stworzenie dogodnej przestrzeni do prezentacji produktów oraz nowych rozwiązań w zakresie profilaktyki, diagnozowania i leczenia w fizjoterapii, medycynie fizykalnej, inżynierii biomedycznej, medycynie sportowej, osteopatii oraz lecznictwie uzdrowiskowym. Plan ten udało się zrealizować, ponieważ na targach ofertę zaprezentowało 60 wystawców z topowych marek, którzy przez dwa dni szczegółowo odpowiadali na pytania zwiedzających i umożliwiali testowanie urządzeń.

Słowem kluczem minionej imprezy była innowacja. To tutaj można podpatrzeć nadchodzące trendy. Prezentowane rozwiązania bardzo szybko znajdują odbiorców i trafiają do gabinetów, dlatego targi są doskonałym miejscem na… premiery. Potencjał ten wykorzystała firma Koordynacja, która na Reha INNOVATIONS po raz pierwszy w Polsce zaprezentowała AntiGRAVITY Platform - AGP– platformę do ćwiczeń mięśni antygrawitacyjnych z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego.

  • Na Reha INNOVATIONS bardzo nam się podoba. Jest bardzo dużo nowości, które pojawiają się na rynku usług rehabilitacyjnych i myślę, że super wstrzeliliśmy się w ideę tych targów. Tak więc cieszymy się, że mogliśmy tu być i zaprezentować nasze urządzenie.

  • Zainteresowanie naszym stoiskiem jest bardzo duże. Non stop ktoś do nas podchodzi, ponieważ udostępniamy sprzęt zwiedzającym i każdy ma możliwość skorzystania z niego. Naszym celem było przede wszystkim szerzenie informacji na temat nowości, którą mamy, czyli alternatywnej, innowacyjnej metodzie, o której w Polsce dopiero zaczyna się mówić. Metoda hipoksji na świecie jest znana od lat, występuje m.in. w treningu sportowym, znane są pokoje, czy namioty hipoksyjne, natomiast nasz sprzęt, pomimo że polega na tej metodzie, troszkę się różni. Odwiedzający chcą osobiście sprawdzić sprzęt i przetestować metodę na sobie.

  • W mojej ocenie targi są dobrym miejscem do zaprezentowania nowości. Przez pandemię można było pomyśleć, że jest inaczej, ale ludzie jednak chcą przyjechać, dotknąć sprzętu. W jednym miejscu, w krótkim czasie mogą zobaczyć dużo różnych wersji tego samego urządzenia i zapoznać się z nimi.

  • Dla naszej branży spotkania stacjonarne są kluczowe. Wiele sprzętów trzeba po prostu zobaczyć, dotknąć, przetestować. Jesteśmy tutaj po długiej przerwie spowodowanej pandemią i bardzo się cieszymy, że możemy wyjść do ludzi, pokazać nasze innowacje, pokazać nasz sprzęt i zaprezentować nowości. Jest to fantastyczna okazja, żeby spotkać się wreszcie twarzą w twarz, a nie przez internet.

  • Anna Lewczuk

    Certyfikowany ekspert/szkoleniowiec z firmy Capenergy

  • Rafał Grenda

    Prezes firmy Cpartners

  • Mariusz Strzecha

    Prezes Zarządu Koordynacja

  • Jan Siarkiewicz

    Product Manager z firmy BTL Polska

Reha-INNOVATIONS-2022-13-maja (22).jpg

Rekord Guinnessa

Wisienką na torcie był ustanowiony przez Valerjana Romanovskiego nowy rekord Guinnesa w najdłuższym kontakcie ciała ze śniegiem. Polak z Wileńszczyzny przebywał w śniegu 1 godzinę, 45 minut i 9 sekund i tym samym pobił rekord ustanowiony w 2013 roku przez Oleksiya Gutsulyaka z Ukrainy wynoszący 60 minut i 8 sekund. Mężczyzna ubrany jedynie w kąpielówki położył się na pokrywie śnieżnej liczącej około 50 cm, a następnie został zasypany ponad 70-centymetrową warstwą śniegu. W trakcie bicia rekordu specjaliści na bieżąco monitorowali i analizowali parametry życiowe mistrza i dzielili się obserwacjami z widzami. Valerjan Romanovski osiągnął doskonały wynik, a po wyjściu spod śniegu był w bardzo dobrej formie.

Pobił rekord najdłuższego kontaktu ciała z lodem, przez kilka dób podróżował rowerem po mroźnej Jakucji w temperaturze –50°C, spędził 100 godzin w komorze termoklimatycznej w temperaturze odczuwalnej –60°C, spożywając jedzenie w postaci lodu i jak sam mówi — największą satysfakcję daje mu wydobywanie z organizmu możliwości czy zasobów wcześniej uśpionych.

Reha-INNOVATIONS-2022-13-maja (8).jpg

Ogromny zapał

Debiut zawsze wiąże się z ryzykiem, jednak w przypadku Reha INNOVATIONS ryzyko to warto było podjąć. Wystawcy nie kryli zadowolenia z organizacji targów na południu kraju, co dla wielu stało się szansą na otwarcie na nowy rynek. Poziom przygotowania imprezy został doceniony przez wystawców, którzy w EXPO Kraków czuli się komfortowo. - Jestem bardzo zadowolony z organizacji i kontaktów z osobami odpowiedzialnymi za Reha INNOVATIONS. Frontem do wystawców, nastawieni na rozwiązywanie problemów, widać, że impreza organizowana jest po raz pierwszy i zapał jest olbrzymi. Organizatorzy chcą jak najlepiej dla wystawców i na nic absolutnie nie można było tutaj narzekać – powiedział Jakub Szymczak, PR Manager z firmy RSQ Technologies. Z całą pewnością słowa uznania są najlepszą motywacją do rozwoju imprezy przez organizatorów.